TNPW0603150KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603150KBHTA
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
150kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603150KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603150KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 150kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C