TNPW0603127KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603127KBETA
Description
RES 127K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Resistance :
127kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
13 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
No
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603127KBETA
Vishay / Dale TNPW0603127KBETA
TNPW Series, Thin Film, 127kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C