TNPW060311K0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060311K0FEEA
Description
RES 11K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060311K0FEEA
Vishay / Dale TNPW060311K0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C