TNPW060311K0BXEC
Mfr.Part #
TNPW060311K0BXEC
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
11kOhm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE(V): 75
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW060311K0BXEC
Vishay / Dale TNPW060311K0BXEC
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C