TNPW0603115KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603115KFEEA
Description
RES 115K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
115kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603115KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603115KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 115kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C