TNPW060310K6BECN
Mfr.Part #
TNPW060310K6BECN
Description
RES 10.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.6kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060310K6BECN
Vishay / Dale TNPW060310K6BECN
TNPW Series, Thin Film, 10.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C