TNPW060310K2BXEA
Mfr.Part #
TNPW060310K2BXEA
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
10.2kOhms
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060310K2BXEA
Vishay / Dale TNPW060310K2BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C