TNPW060310K0FHEC
Mfr.Part #
TNPW060310K0FHEC
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060310K0FHEC
Vishay / Dale TNPW060310K0FHEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C