TNPW060310K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060310K0BYEA
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
10kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060310K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060310K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C