TNPW060310K0BECN
Mfr.Part #
TNPW060310K0BECN
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
450μm
Width :
850μm
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Resistance :
10kOhms
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
TNPW060310K0BECN
Vishay / Dale TNPW060310K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C