TNPW0603105RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603105RBEEA
Description
RES 105 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistance :
105Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603105RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603105RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 105Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C