TNPW040294R2BEED
Mfr.Part #
TNPW040294R2BEED
Description
RES 94.2 OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
94.2Ohms
Datasheets
TNPW040294R2BEED
Vishay / Dale TNPW040294R2BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 94.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C