TNPW040293R1BEED
Mfr.Part #
TNPW040293R1BEED
Description
RES 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Resistance :
93.1Ohms
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW040293R1BEED
Vishay / Dale TNPW040293R1BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 93.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C