TNPW040290R9BEED
Mfr.Part #
TNPW040290R9BEED
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
406.4μm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
90.9Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW040290R9BEED
Vishay / Dale TNPW040290R9BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 90.9Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C