TNPW04028K56BEED
Mfr.Part #
TNPW04028K56BEED
Description
RES 8.56K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
8.56kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
406.4μm
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW04028K56BEED
Vishay / Dale TNPW04028K56BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.56kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C