TNPW040269K8BEED
Mfr.Part #
TNPW040269K8BEED
Description
RES 69.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
69.8kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Width :
508μm
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040269K8BEED
Vishay / Dale TNPW040269K8BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C