TNPW04023K57DETD
Mfr.Part #
TNPW04023K57DETD
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
3.57kOhms
Feature :
Military
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04023K57DETD
Vishay / Dale TNPW04023K57DETD
TNPW Series, Thin Film, 3.57kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C