TNPW040233R2BETD
Mfr.Part #
TNPW040233R2BETD
Description
RES 33.2 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
33.2Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW040233R2BETD
Vishay / Dale TNPW040233R2BETD
TNPW Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C