TNPW0402280RBETD
Mfr.Part #
TNPW0402280RBETD
Description
RES 280 OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
508μm
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
280Ohms
No
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW0402280RBETD
Vishay / Dale TNPW0402280RBETD
TNPW Series, Thin Film, 280Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C