TNPW0402267RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402267RBEED
Description
RES 267 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Length :
990.6μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
267Ohms
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW0402267RBEED
Vishay / Dale TNPW0402267RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 267Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C