TNPW040224K9DHED
Mfr.Part #
TNPW040224K9DHED
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Resistance :
24.9kOhms
Datasheets
TNPW040224K9DHED
Vishay / Dale TNPW040224K9DHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C