TNPW040222K0FEED
Mfr.Part #
TNPW040222K0FEED
Description
RES 22K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
22kOhms
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040222K0FEED
Vishay / Dale TNPW040222K0FEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C