TNPW040221K3BHED
Mfr.Part #
TNPW040221K3BHED
Description
RES 21.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
21.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW040221K3BHED
Vishay / Dale TNPW040221K3BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 21.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C