TNPW040215K0BYEP
Mfr.Part #
TNPW040215K0BYEP
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
865
In Stock :
865
Supplier Device Package :
0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
15kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW040215K0BYEP
Vishay / Dale TNPW040215K0BYEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C