TNPW0402130RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402130RBEED
Description
RES 130 OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
990.6μm
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Width :
508μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
130Ohms
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW0402130RBEED
Vishay / Dale TNPW0402130RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 130Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C