TFCR0805-10W-E-4221BT
Mfr.Part #
TFCR0805-10W-E-4221BT
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.22 kOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Venkel LTD TFCR0805-10W-E-4221BT
TFCR Series, Thin Film, 4.22 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C