RR0510P-1150-D
Mfr.Part #
RR0510P-1150-D
Description
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film
Height :
406.4μm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
115Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Series :
RR
Datasheets
RR0510P-1150-D
Susumu RR0510P-1150-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 115Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C