RNCP0603FTD4K32
Mfr.Part #
RNCP0603FTD4K32
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.32kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Published :
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
FIXED RESISTOR
Height :
508μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
125mW
2
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.059Lx0.031W 1.50mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RNCP0603FTD4K32
Stackpole Electronics, Inc. RNCP0603FTD4K32
FIXED RESISTOR RNCP Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C