RNCF2512DTE909R
Mfr.Part #
RNCF2512DTE909R
Description
RES 909 OHM 0.5% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
909Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE909R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 909Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C