RNCF2512DTE86K6
Mfr.Part #
RNCF2512DTE86K6
Description
RES 86.6K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
86.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C