RNCF2512DTE620K
Mfr.Part #
RNCF2512DTE620K
Description
RES 620K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
2
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
620kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTE620K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 620kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C