RNCF2512DTE4R75
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4R75
Description
RES 4.75 OHM 0.5% 1W 2512
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.75Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512DTE4R75
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.75Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C