RNCF2512DTE3R48
Mfr.Part #
RNCF2512DTE3R48
Description
RES 3.48 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.48Ohm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DTE3R48
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.48Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C