RNCF2512DTC36R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC36R0
Description
RES 36 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W