RNCF2512DTC32K4
Mfr.Part #
RNCF2512DTC32K4
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Resistance :
32.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512DTC32K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C