RNCF2512DTC24K9
Mfr.Part #
RNCF2512DTC24K9
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW