RNCF2512DTC22K1
Mfr.Part #
RNCF2512DTC22K1
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/2W 2512
Resistance :
22.1kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512DTC22K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C