RNCF2512DTC1M21
Mfr.Part #
RNCF2512DTC1M21
Description
RES 1.21M OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
1.21MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW