RNCF2512DTC10K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC10K7
Description
RES 10.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
10.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512DTC10K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C