RNCF2512DKE71K5
Mfr.Part #
RNCF2512DKE71K5
Description
RES 71.5K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C