RNCF2512DKE619K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE619K
Description
RES 619K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
619kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512DKE619K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 619kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C