RNCF2512DKE3R32
Mfr.Part #
RNCF2512DKE3R32
Description
RES 3.32 OHM 0.5% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Resistance :
3.32Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W