RNCF2512DKE31R6
Mfr.Part #
RNCF2512DKE31R6
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
31.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DKE31R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 31.6Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C