RNCF2512DKE2R15
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2R15
Description
RES 2.15 OHM 0.5% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.15Ohm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DKE2R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C