RNCF2512DKE1R33
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1R33
Description
RES 1.33 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.33Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW