RNCF2512BTE665R
Mfr.Part #
RNCF2512BTE665R
Description
RES 665 OHM 0.1% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
665Ohm
yes
Datasheets
RNCF2512BTE665R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 665Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C