RNCF2512BTE665K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE665K
Description
RES 665K OHM 0.1% 1/2W 2512
2
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
665kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm