RNCF2512BTE4K30
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K30
Description
RES 4.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
4.3kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTE4K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C