RNCF2512BTE3K65
Mfr.Part #
RNCF2512BTE3K65
Description
RES 3.65K OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
3.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C