RNCF2512BTE30K1
Mfr.Part #
RNCF2512BTE30K1
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
30.1kOhm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
EAR99
Datasheets
RNCF2512BTE30K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C